0533 433 39 44

PVC PLASTİK PENCERE FİRMASI       Pencerelerimizi değiştirirken nelere dikkat etmeliyiz?

    Pencere alınırken estetiğin yanı sıra pencerenin fonksiyonelliği ve yalıtım özelliklerine dikkat etmemiz gerekir. İyi yalıtım sağlayan bir pencere görselliğin yanı sıra kazanç sağlamamızı sağlayan bir yatırım elemanıdır. Evimizin iç ortamına veya binamızın dış estetiğine uygun ahşap görünümlü pencereler de uygulayabiliriz. Ahşap görünüm sadece istediğiniz bir yüzeye uygulanabilirken çift yüzeye birden de uygulanabilmektedir. Binamızın bulunduğu bölge, konum ve yüksekliğine bağlı olarak penceremize statik hesabı yapılarak uygun yardımcı malzemelerin kullanılmasıda daha sonradan oluşacak ısı, ses ve su yalıtım problemlerini ortadan kaldırmış olacaktır.


         Profil serisi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

    Profil serisi seçerken profilin yükseklik ve odacık sayısı yalıtım değerlerini etkileyen en önemli etkenlerdir. Yükseklik ve odacık sayısı arttıkça yalıtım değerleri artmaktadır. Binamızın konumu ve yüksekliğine göre 60 mm – 70 mm – 75 mm ve 80 mm’lik serileri kullanmamız uygun olacaktır. 60 mm’lik serimiz 4 odacıklı, 70 mm’lik serimiz 5 odacıklı, 75 ve 80 mm’lik serilerimiz ise 6 odacıklı olmaktadır. 

       Cam seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

    Cam bir pencerenin en önemli elemanlarından birisidir. Çünkü pencerenin ısı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Öncelikle penceremiz eğer dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırıyorsa ( yani oda içi ara bölmelerde kullanılmıyorsa ) kesinlikle çift cam olmalıdır. Her çift cam aynı ısı yalıtım değerine sahip değildir. 4 – 12 – 4 mm ve 4 – 16 – 4 mm ölçülerinde olan klasik çift camlar en çok kullanılan camlardır. Bu ölçüler sırasıyla şu anlama gelmektedir; 1. camın kalınlığı – ara boşluğun kalınlığı – 2.camın kalınlığı. Çift camınız tek yüzeyi lamine kaplamalı olursa ısı yalıtım değeri iki katı kadar artmaktadır. Ülkemizde kullanımı az da olsa Avrupa’da yaygın olarak kullanılan ve Argon gaz dolgulu camlarda ise yalıtım değeri en iyi seviyededir. Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir. Camlarda garanti süresi 10 yıldır ve bunun geçerli olması için garanti belgenizi mutlaka alınız..

        PVC Pencerede garanti süresi ne kadar olmalıdır?

     PVC Pencere alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise garanti süresidir. Pencerelerde garanti süresi 2 yıldır. Bunun geçerli olabilmesi için sözleşeme yapınız ve garanti belgeniz isteyiniz.

        PVC Penceremizi temizlerken ne kullanmalıyım, bakım yapmalı mıyım?

     PVC Pencerelerimizi temizlerken sıvı deterjanlar kullanılabilir. Beyaz bir bez yardımı ile contalara değdirmeden pencerelerinizi temizlemenizi öneriyoruz. Kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu, toz deterjan tarzı temizleyiciler kullanmayınız. Bunlar PVC pencerenizin çizilmesine ve renginin bozulmasına sebebiyet verecektir. Bakım olarak aksesuarlarınızı 6 ayda bir ince makine yağı ile hareketli kısımlarını yağlamanız yeterli olmaktadır.

        PVC Penceremde kauçuk conta mı yoksa gri conta mı kullanmalıyız?

     PVC Pencerelerde iki tür malzemeden üretilen conta kullanılmaktadır. Birincisi kendini kanıtlamış ve en iyi kalıcı deformasyon değerine sahip malzemeden üretilmiş olan EPDM kauçuk conta diğeri ise halk dilinde gri conta olarak adlandırılan TPE gri contadır. Her ikisi de gerekli performans testlerini başarı ile tamamlamıştır. Ancak kauçuk contanın soğuk ve sıcak dayanımı ve kalıcı deformasyon bakımından ömrü plastik contadan daha yüksektir. Kauçuk conta kullanmanız durumunda temizlik yaparken contalarınızı nemli bir bezle deterjan kullanmadan temizlemeniz önerilmektedir.
 
   PVC PENCERE TEKLİF FORMU İÇİN TIKLAYINIZ >>>     PVC KAPI TEKLİF FORMU İÇİN TIKLAYINIZ >>>
SİNEKLİK YAPIMI TEKLİF FORMU İÇİN TIKLAYINIZ >>>