info@mirzayapi.com     Ara: (232)339 44 59     KAMELYA>>    MUTFAK>>     KKKKAKF   
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/M%C4%B0RZA-YAPI/545849438796594

EVKA 4

 Evka 4 Mantolama Firmaları

                                                     ISI YALITIMI NEDİR? 

 

        Isı, bir enerjidir ve farklı sıcaklıklara sahip mekânlarda; sıcaklığın yüksek olduğu taraftan düsük olduğu tarafa doğru geçme eğilimi gösterir. Isı, bu geçiş esnasında, mekânlar arasındaki malzemelerin ısı iletkenlik katsayılarına ve kalınlıklarına bağlı olarak bir dirençle karşılaşır. En genel anlamda ısı yalıtımı, ısı geçişini azaltan bir dirençtir.

 

       Isı geçişi iletim, taşınım ve ısınım yolu ile 3 şekilde meydana gelmektedir.

 

       Isı yalıtımının avantajları;

 

 Uygulanan yalıtım kalınlığına ve kullanılan malzemenin ısı iletkenliğine bağlı olarak, ısı kaybı % 30-60 oranında azaltılır.

 

Yoğuşma riski azaltılarak küflenme vb. olaylar önlenir.

 

Dış duvarlarda ısıl gerilmeler azalır ve böylece sıcaklık sebebi ile oluşan çatlaklar engellenir.

 

Yakıt tasarrufuna bağlı olarak ısıtma tesisatı ilk yatırım ve işletme masraflarında düşüşler elde edilir.

 

Daha az yakıt kullanımı sonucunda hava kirliliği azalır.

 

 Mekânda düzenli dağılımda bir iç sıcaklık yaratarak ısıl konfor elde edilir.

 

Duvar kalınlığında incelme ile birim alandan kazanç sağlanır.

 

EVKA 4 DE MANTOLAMA (ISI YALITIMI) YAPAN FİRMALAR

 

     Evka 4 de mantolama (ısı yalıtımı) yapan firmaların uygulama öncesi ve sonrası özellikle bazı prosedürlere uymaları gerekmektedir. Bu prosedürler hem işveren hem de yüklenici tarafından göz ardı edilmeyecek şeylerdir. Bunlardan en önemlileri iş güvenliği ve işçi sağlıdır. İş güvenliği yasasında göre uygun donanım ve teçhizatla kurallara uymaktır. İş güvenliği hem işveren hem de yüklenici açısından mutlaka uyulması gereken konuların başında gelmektedir. Evka 4 de mantolama (ısı yalıtımı) yapan firmalar iş güvenliğinin dışında uygulama esnasında teknik şartnamelerde uyması gerekmektedir. Teknik şartnameye uyulmaması durumunda firmalara daha sonradan ağır maliyetler çıkabilir. Bu yüzden işverenin daha önceden bu konu üzerinde durması gerekmektedir. Evka 4 de mantolama (ısı yalıtımı ) yapan firmalarından teknik şartnameye uymalarını ve sözleşmede mutlaka belirtmelerini istemelidir.                                                          
(MANTOLAMA GENEL ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ...)

 


Mantolama Firmaları 

 

     Mantolama firmaları binanızın dış cephesini tamamı ile değiştirecektir. Dairenize değer katacak ve binanızın uzun ömürlü olmasını sağlayacak şekilde dışardan ısı ile su yalıtımını yaparak hizmetlerini sürdürmektedir. Mantolama firmaları her bölgede giderek çoğalarak yeni bir sektör oluşturmuştur. Mantolama, ısı yalıtım firmalarına esnaf ve sanatkârlar odası ve ticaret ve sanayi odaları gibi meslek kuruluşlarından ulaşılabileceği gibi internet sitelerinde oluşturulmuş sek törel firmalar rehberinden de ulaşabilirsiniz.

 

 

Mantolama Fiyatları

 

         Sektördeki birçok üretici firmalarının ürünleri mantolama fiyatları hakkında karmaşıklığa yol açsa da bilinmiş markalar tüketiciyi cezbetmeye devam ediyor. Mantolama fiyatları birçok nedene göre farklılıklar göstermektedir. Bunlar; ürünün kalınlığı, kullanılan hammadde, sertlik durumu, uzun ömürlü olması çevreye ve insanlara zarar vermemesi durumuna göre oluşmaktadır. Mantolama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve binanız ile ilgili net bilgi almak isterseniz size yakın mantolama firmaların keşif hizmetinden yararlanmanız gerekecektir.

 

        Dış Cephe Mantolama (ısı yalıtımı) konusunda genel olarak sağlıklı bilgi edinmek için ücretsiz sunduğumuz keşif tespit faaliyeti sonrasında mantolama fiyatları ve mantolama maliyeti hakkında bilgi edinilmesini tavsiye ederiz.

 

        Mantolama (ısı yalıtımı) fiyatları genel olarak ortalama şu şekilde oluşmaktadır;

 

A-    Uygulama yapılacak binanın coğrafi konumu,

B-    Binanın projesi, kat adedi, balkon sayısı ve şekilleri,  

C-    Cephede uygulama yapılacak malzeme tercihleri, paket sistemler ve diğer ürünler,  

D-    Cephede bulunan pencere ve kapı adetleri ile bunlara uygulanacak söve sistemleri,

E-    Mantolama yapılacak alandaki iskele taşıma ve kurum söküm işlemleri,

F-     Kullanılacak mantolama (ısı yalıtımı) kaplama ürünün modelleri ve kalınlıkları,

G-    Bina sahiplerini ödeme şekilleri vb. gibi etkenler hesap edilerek mantolama (ısı yalıtımı) fiyatları hesap edilir.

 

       Yukarıda verilen mantolama (ısı yalıtımı) fiyatları ortalama değerlerdir. Bahsettiğimiz faktörler değerlendirilerek maliyetin %10-15 aşağı ve yukarı oynayabilir.

         Size binanızla ilgili maliyet hesabı almanızı öneririz bunun için bizimle iletişim kurarak ücretsiz keşif yaptırabilirsiniz. 

 

Isı Yalıtım Sıvası

 

   Isı yalıtım sıvası doğadaki madenlerden yararlanılarak üretilmiş, ar-ge faaliyetleri ile geliştirilmiş ve çağın ürünü diyebileceğimiz ısı yalıtım ürünüdür. Konutlardaki optimum ısı değerini korumaya yarayan ve kullanım alanınızda size konfor sağlama özelliğinin yanı sıra amortismanı kısa süre olan doğal bir üründür. Isı yalıtım sıvası birçok özellikler barındıran son teknolojik bir üründür.

 

Yanmaz Isı Yalıtım Sıvası Uygulayanlar

 

        Piyasadaki yanmayan ısı yalıtım sıvasını uygulayan firmalar bu konuda teknik bilgi ve tecrübelerini müşterilerine aktarması gerekmektedir. Yanmaz ısı yalıtım sıvası uygulayanlar, klasik mantolama ile arasındaki farkı kesinlikle aktarması ve insanları bu konuda bilinçlendirmesi gerektirmektedir.

 

Zararsız Isı Yalıtım Malzemeleri

 

             Bu kategoride ki ürünler tamamen doğal, binanızın nefes alabilmesini sağlayan ve bir o kadar da ısı yalıtımın sağlayan bir ürün olma özelliğini taşıması gerekmektedir. Zararsız ısı yalıtım malzemeleri tamamı ile doğadaki zararsız madenlerden oluşması ve fayda sağlamsı gerekmektedir. 

 

Mantolama Uygulama Bayileri Hangileridir?

 

        Mantolama bayileri piyasadaki birçok marka ürünün uygulama işini yapan usta ekiplerdir. Mantolama bayileri kendi ürünü konusunda uzmanlaşmış ve teknik bilgi ve becerilerini geliştirmiştir. Aşağıdaki mantolama bayileri piyasadaki tanınmış firmaların ürünlerini uygulamasını yapmaktadır.

 

Filli Boya Mantoma bayileri,

Dalmaçyalı mantolama bayileri,

Polisan mantolama bayileri,

Weber mantolama bayileri,

Mavi Kale mantolama bayileri,

Dow mantolama bayileri,

Baumit mantolama bayileri

 

 Isı Yalıtım Hakkında Bilmemiz Gerekenler

 

            Isı yalıtım teknik bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bu yüzden işi vereceğiniz firmanın tam donanımlı bir yapıya sahip olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kaliteli mantolama ve yalıtım firmaların teknik bilgisi ile tecrübeli ustaların ellerinden çıkarak meydana gelir. Bu yüzden kaliteli mantolama yapan firmaların iyi araştırılması önem arz etmektedir.

 

         En Yakın Mantolama Firmalarına ulaşmanız için web sitelerindeki bölgesel rehberlere bakılması ve böylece daha hızlı sonuç alınması sağlanacaktır. En iyi mantolama firmaları size sunacağı referanslarla belli olacağı için bu konuda hassas davranılması gerekmektedir. Mantolama yapılan binalar bu konuda size yardımcı olacak ve firmalar hakkında delil toplamaya yarayacaktır. Firmalardan mantolama resimleri istenmeli ve böylece binanızın görsel açıdan renklendirilmesine karar vermelisiniz.  Hesaplı mantolama yaptırırken firmaların işçiliğine dikkat edilmeli ve birkaç yıl sonra size sorun yaratacak işlerden uzak durmalısınız.  

 

           Taksit yapan mantolama firmaları bu konuda size kolaylık sağlayacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Faizsiz kredi veren veya yalıtım kredisi veren bankalarla çalışan mantolama firmaları uygun ödemede seçenekleri sunacaktır.  Senetli iş yapan mantolama firmaları ise işinizi hızlandıracaktır.