info@mirzayapi.com     Ara: (232)339 44 59     KAMELYA>>    MUTFAK>>     KKKKAKF   
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/M%C4%B0RZA-YAPI/545849438796594

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT


        KAT KARŞILIĞI İNŞAAT 

Kat karşılığı inşaat süreci ilk aşamada sözlü anlaşmayla sağlanır. Burada müteahhit firma yerin konumuna göre arsa sahibine sözlü teklifte bulunur. Yapılacak projenin detaylı sunumu yapılır. Anlaşma sağlanırsa teklif için çalışma başlatılır. Arsa sahibi ve firma arasında kat karşılığı arsa sözleşmesi imzalanarak resmi olarak anlaşma sağlanmış olur. Bu sözleşmede iki tarafında yükümlülükleri net bir şekilde belirlenir. İnşaatta kullanılacak malzemeleri ve kalite sınıfları açıkça belirtilir. Ayrıca inşaat başlangıç ve bitiş tarihi de sözleşmede belirtilir.  Firmanın önemli yükümlülükleri başlanacak projede iş sağlığı ve güvenliği aşamalarına uyması ve gerekli teknik elemanı barındırması gerekmektedir. Ayrıca imar yönetmeliklerine de uyması gerekmektedir. Arsa sahibinin yükümlülükleri ise kanun ve yönetmeliklere göre imzalanan sözleşmede proje tamamen bitirilip kendisine teslim edildiğinde müteahhit firmaya düşen daireleri devretme yükümlülüğü vardır.

  Sektörde art niyetli firma sahiplerinin cazip tekliflerle işi oldu bitti ye getirerek sorun yaşamanıza neden olabilir. Kat karşılığı arsa gibi projelerde mülk sahiplerinin aceleci davranmadan projenin her detayına dikkat etmesi gerekir. Bu sektörde referans sahibi, yaptığı önemli projeleri olan müteahhit firmalarıyla çalıştığınız takdirde süreçten en iyi şekilde çıkmanız da olasıdır.

 

  Kat Karşılığı Arsa Türleri

  Mülkünüzün üzerine bina yaptırmak istiyorsanız yada,

  Eski binanız veya arsanızın çevredeki diğer arsalarla birlikte yeni bir bina yaptırmak istiyorsanız,

 

 Kat karşılığı inşaat ta arsa payı sahiplerinin inşaat başlamadan müteahhit firmaya hakkını devretmektedir. Bu durumda daireler belli olmadan yani henüz yapılmadan daireleri satma imkanı doğmuş olacaktır. Bu durumda her iki tarafın da mağdur olmaması için sözleşmeye bu maddeyi eklemeleri gerekmektedir.  ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU İÇİN TIKLAYINIZ >>

Yorumlar - Yorum Yaz