info@mirzayapi.com     Ara: (232)339 44 59     KAMELYA>>    MUTFAK>>     KKKKAKF   
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/M%C4%B0RZA-YAPI/545849438796594

Hazır Mutfak

 Hazır Mutfaklar  Hazır mutfak   Hazır mutfak 3


      HAZIR MUTFAK NEDİR?
Hazır Mutfak bir evde sizin en çok kullanacağınız bir alandır. Hazır mutfaklar ihtiyaçlarınıza cevap vermek için tasarlanmıştır. 

          Hazır Mutfak modüler mutfaktır. Hazır denilmesinin nedeni modüllerin önceden üretilip stoklanmasıdır. Maalesef ülkemizdeki yapı tarzlarında kiriş ve kolonların gizlenmemesi ve konutların birçoğunda duvarların kesiştiği köşelerde farklı açıların olmasından dolayı önceden üretilerek stoklanan dolap modülleriyle uygulama yapmak ya mutfağın yada dolapların yeniden tadilatını gerektirmektedir. Bu nedenle şirketimiz butik tarzı ama modüler üretim yöntemini seçmiştir.
Ayrıca mutfak bir dekorasyon işidir. Bir broşürde beğenilen yada bir mağazada sergilenen model mutfağı alıp evinize götüremezsiniz. Kendi mutfağınıza göre tasarım yaptırmanız gerekir.

     HAZIR MUTFAK YAPTIRIRKEN NERDEN BAŞLAMALIDIR?
       İş ölçü almakla başlar. Sonra buraya en uygun olacak biçimde, hem sizin zevkinize hitap edecek, hem de sizin onu kullanırken en rahat edeceğiniz şekilde (hem estetik hem işlevsel olarak) firmanın görevlisi tarafından bir proje hazırlanır.
      Bu proje üzerinde sizin istediğiniz değişiklikler yapılıp en son şekli verildikten sonra, istenilen malzemelere göre fiyat çıkarılır. Proje ve fiyatta anlaşıldıktan sonra, projede kullanılan modüller üretilerek montaj çalışmasına başlanır.

     HAZIR MUTFAKTA PROJEYE GÖRE TADİLAT YAPILMALI?
        Mutfağın montajından önce kendinize şu soruları sorun:
Mutfak mekanında tadilat yapılacak mı? Su tesisatının yeri değişecek mi? Batarya ve prizler nereye yerleştirilecek? Özel aydınlatma istenecek mi? Yer ve duvar fayansları değişecek mi? Duvarlar tamamen fayansla mı kaplanacak, yoksa sadece tezgah ile dolaplar arasındaki bölüm mü fayans olacak? Bütün bu işlemler montajdan önce ve üzerinde anlaşılan projeye göre yapılmalıdır.

      TADİLAT ÖNCEDEN YAPILDIYSA?
        Tadilatı mutfak firmasıyla anlaşmadan önce yaptırdıysanız, proje mevcut duruma göre hazırlamaya çalışacak, ancak çok gerekli olduğu durumda bazı şeylerin değiştirilmesini isteyecektir.
Eğer üstleniyorsa, bu tadilatın mutfak firmasına yaptırılmasında yarar vardır.

     AKSESUARLAR

       Aspiratör, eviye, raylı boy kiler dolabı, tezgah altı raylı kiler dolabı, döner sepet, döner raf, tezgah üstü kepçelik, baharatlık ve kitap rafı en çok kullanılan aksesuarlardır. Bunlardan hangilerini kullanacağınıza da proje safhasında karar vermelisiniz.

     TEZGAHLAR
       Tezgah olarak kullanılacak malzemeler çeşitleri:
Laminat Tezgah: İçi sunta ve MDF olabilir, üstü yanmaz, çizilmez, leke tutmaz, laminat levha kaplıdır.
Mermer Tezgah: Genellikle Afyon mermeri kullanılır. Dezavantajı iyi cilalansa bile leke tutar, ısıdan etkilenip çizilebilir.
Mermerit Tezgah: Mermer tozu ile jelkot karışımı döküm tezgahlardır. Mermer tezgahtan farkı leke tutma özelliği yoktur.Karışımında kaliteli jelkot kullanılırsa ısıdan da kolay kolay etkilenmez. Mermer ve Granit görünümünde her rengi olabilir.
Granit Tezgah: Mermerden farkı; Yanmaz, çizilmez, leke tutmaz nitelikleridir.


     Hazır Mutfak Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenleri Öğrenmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız >>>